Menengiç Kahvesi nasıl pişirilir? - sagliktakvimi.com

Menengiç Kahvesi nasıl pişirilir?


Türk mutfağında Türk kahvesinden sonra belki de en çok tercih edilen kahvelerin başında Menengiç Kahvesi gelir. Peki, kokusuyla ve lezzetiyle sizi mest edecek ‘Menengiç Kahvesi’nin nasıl pişirildiğini sizler için araştırıp bulduk…

Türk kahvesinden sonra en fazla tüketilen Menengiç kahvesi hem hafif hem de faydası saymakla bitmeyen kahve olmasından dolayı çok fazla tercih edilmektedir. Bu kahve ile hem ağzınızın tadı hem de ikramlarınıza yeni bir şey daha eklemiş olacaksınız.

 

Menengiç Kahvesi Malzemeler (1 fincan için)

 

1  fincan süt

1 tatlı kaşığı menengiç kahvesi

1 çay kaşığı Türk kahvesi

Şekerli, orta, sade yapmak için şeker ilave edebilirsiniz…

 

Menengiç Kahvesi Nasıl Yapılır:

 

Menengiç kahvesinin kavanozunu ilk açtığınız zaman üst kısımda suyu çıkmış olarak göreceksiniz ama çay kaşığı yardımıyla karıştırıp kahveyi sonra tüketebilirsiniz İlk olarak bir cezveye 1 fincan sütü ekledikten sonra şekerli, orta, sade yapmak için şeker oranını ayarladıktan sonra Türk kahvesini ilave edin. İsterseniz değişik kahve çeşitlerini ekleyerek farklı aroma tadı verebilirsiniz. Sonrasında 1 yemek kaşığı menengiç kahvesini ekleyerek düşük ateşte karıştırarak  pişirelim.  Türk kahvesi yapılışında olduğu gibi  kaynayana kadar pişirelim ve sonrasında fincana dökelim. Eğer ilk defa menengiç kahvesinin tadına bakacaksınız karışılacağınız tat biraz acımsı gelebilir ama sonrasında ne kadar lezzetli olduğunun farkına varacaksınız…. Öksürüğe, nefes darlığına, kalp yetmezliğine, böbrek kumlarının dökülmesi gibi bir çok faydası olan Menengiç Kahvesinin faydaları gerçekten saymakla bitmez…Afiyet olsun..

Denemefgerferf

Menengiç Kahvesi nasıl pişirilir? hakkında yorumlar

Benzer Haberler

Bunlarda İlginizi Çekebilir !